PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hipogonadizm Tanısı

alper_r
27.February 2011, 19:29
Merhaba arkadaşlar,2 hafta önce sakal çıkmaması ve yaşıtlarımdan çok küçük görünme problemiyle endokronoloji bölümüne gittim.Hormon testleri yapıldı FSH LH normal çıktı fakat Serbest Testesteronum düşük çıktı.Normali 15-40 arası yazıyordu benimkisi 12 çıktı.Bende hipogonadizm var mıdır acaba yarın 2. test sonuçlarımı göstermeye gitcem doktora çok korkuyorum ve utanıyorum.Hipogonadizm tanısı alanlar ne gibi belirtiler yaşadılar ? benim total testesteron normal fsh lh normal fakat serbest testesteron düşük.Yüzümde hiç sakal yok yaşım 20, 15 yaşında gösteriyorum.Sokağa çıkmaya utanır oldum.Sizce bende hipogonadizm var mıdır ? :(((

karia
27.February 2011, 21:40
alper hosgeldiniz foruma :)

hipogonadizmli bir cok bey var forumda. hatta kendileri icin olan erkeklerde hipognadizm bölümü bile var.

bu konuyu actiginiz yerde yukariya bakarsaniz "erkeklerde hipogonadotropik hipogonadizm" bölümünü görürsünüz. beyler konuyu acanin da bey oldugunu anlasin ve size yardimci olsun diye konunuzu oraya tasiyorum

hero
27.February 2011, 22:11
büyük ihtimal var gibi görülüyor hangi şehirdensiniz?

alper_r
27.February 2011, 22:52
izmirdeyim ben hero sakal çıkmaması problemi için Ege Üniversitesi Endokronoloji bölümüne gittim orda yapılan testlerde ilk testte serbest testesteron ve fsh düşük çıktı. 2.testte sadece sadece serbest testesteron düşük çıktı.Doktor sperm geliyor mu diye sordu bende sperm geliyor.Testislerimi muayne etti.Salı günü tekrar gitcem.Doktor bayan olduğu için utanıyorum.Birde üniversite hastanesi olduğu için içeride 3 doktor oluyor geçen gittiğimde 2 si bayandı.O yuzden utanıyorum.Boyumu ölçtü boyum 1.82 ama hiç sakalım yok vucudum tüysüz :( fizik olarakta çok zayıfım kaslarım zayıf.

Talihsizserkan
28.February 2011, 10:06
Kardeş büyük ihtimalle hipo tanısı koyarlar diye düşünüyorum...uzun bi maraton seni bekliyor öyleyse :) geçmiş olsun

alper_r
28.February 2011, 21:46
Arkadaşlar peki penis ve testislere bakılması zorunlu mu ?? ben utanıyorum rahatsız oluyorum doktor bayan çünkü ne yapmam lazım.Penisim testislerim normal boyutta diyorum yine bakıyor.Gerçektende normal.Boşalma da oluyor.Çok sıkıntı yaratıyor bu durum benim için....

hero
1.March 2011, 17:54
Arkadaşlar peki penis ve testislere bakılması zorunlu mu ?? ben utanıyorum rahatsız oluyorum doktor bayan çünkü ne yapmam lazım.Penisim testislerim normal boyutta diyorum yine bakıyor.Gerçektende normal.Boşalma da oluyor.Çok sıkıntı yaratıyor bu durum benim için....

ya kardeşim saçmalama neyden utanıyorsun aç göster

hero
4.March 2011, 13:23
ne oldu gösterdinmi?

alper_r
13.March 2011, 20:33
gösterdim :) hipo yok dedi. 2.tahlilde fsh sınıra yakın çıktı ama düşük değildi.Serbest testesteron ise yine biraz düşük çıktı.Testesteron düşüklüğü ve gecikmiş ergenlik dedi.

Talihsizserkan
13.March 2011, 20:53
Ucuz atlattın desene... :) hadi geçmiş olsun

suskunxxy
17.March 2011, 12:38
bende sustanon ve pregnyl kullanıyorum. şu an sustanon kullanıyorum. ama malesef ilacı bulamıyoruz. ben dün başbakanlık bimer e e- mail attım bugün cevap yazdılar . eğer her birerimiz mesaj atarsak etkili olacağını düşünüyorum. ayrıca ilaç ve eczacılık genel müdürlüğüne de mesaj atabilriz....

suskunxxy
26.March 2011, 12:13
herkese merhabalar
ilaç ve eczacılık genel müdürlüğüne attığım mail. in cevabı geldi. sizlerle paylaşmak istiyorum ayrıca uğraşınca çabalayınca bir şeyler elde ediliyormuş onu gördüm

Schering-Plough Tıbbi Ürünler Tic. A.Ş.'nin ruhsatına sahip olduğu "Pregnyl® 5000 IU/Ampul" ve "Sustanon 250 Ampul" isimli ürünler ile ilgili hasta mağduriyetinin giderilmesi, ürünlerin piyasada bulunması için gerekli işlemler yapılmış ve onay verilmiştir. Bu konuda ilaçların piyasada düzenli bir şekilde bulunması için her zaman hassasiyetle gereken yapılmaktadır.

İyi günler dileğiyle.