PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüp bebek süreci...

şairyüzlüadam
21.January 2011, 21:08
Arkadaşlar; hayırlısı ile şubat başında tüp bebek için ankara'nın yolunu tutacağız yine.. Ancak bazı bilmediğimiz, bilgi sahibi olmadığımız şeyler var, örneğin tedaviye başladıktan kaç gün sonra yumurta toplama işlemi yapılıyor, kaç gün labaratuvar ortamında dölleniyor, ne kadar süre sonra rahime yerleştiriliyor... Başlangıçtan sonuna kadar olan süre ne kadar kısaca... Ikincisi ise ilaçlar ne kadar tutar? üçüncüsü de hastane masrafları ne kadar olur? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim... Herkese iyi akşamlar...

umut7480
25.January 2011, 09:35
merhaba
kısa protokol 15 gün sürüyor yumurta toplama. uzun da 35 - 40 gün sürüyor
yumurta çoğaltıcı ilaçlra başladıktan 14 gün sonra çatlatılıyor ve toplanıp döllendikten 2-3 gün sonra yerleştiriliyor
12 gün sonra test yapılıyor
yolunuz açık olsun

şairyüzlüadam
30.January 2011, 15:05
Tüp bebeği ankara cebeci de yaptıracaağız. Peki bunun bize maliyeti ne olur? Ilaçlar ne kadar tutuyor, hepsini biz mikarşılıyoruz?

karia
30.January 2011, 16:47
tedavi süresi yumurtalara bagli... kisiden kisiye degisir... kiminde 8-9 gün sürer kiminde 15 gün... toplamadan sonrasi da yumurtalara bagli ... 4-5 gün ortalama diyebiliriz...

ilac toplam ücreti de kisiye göre degisiyor. 10 adet igneyle harikalar yaratanlar oldugu gibi benim gibi 50 - 60 adet kullanan da olabilir. esinizde sorun yoksa cok tutmaz. netten kullanacaginiz ilacin fiyatini bulup bir tahmini ortalama rakam cikarabilirsiniz.

rapor cikarmayi basarirsaniz yüzde ödeyebiliriniz. sartlar tutuyorsa tedavinin de bir kismini devlet ödüyor.. kesin miktar söyleyemiyorum uzun zamandir tr de tedavi olmadim ...

gideceginiz klinik icin fiyatlari en saglam yine klinikten ögrenirsiniz..

gercekten tedavi masraf isleri cok karisik. kimseninki kimseninkini tutmaz...

şairyüzlüadam
20.February 2011, 15:42
evet arkadaşlar sonunda tüp beebek tedavisine ayın yedisinde başladık. eşim iğnelerini kullandı ve 6 tane yumurta toplandı, daha sonra benim dondurulmuş spermler çözündürüldü. ve dölleme yapıldı ve yumurtalardan iki tanesinde embriyo oluştu. cumartesi günü yani dün de nakil yapıldı. hayırlısı bakalım. hepinizin duasını bekliyorum. inşalah 12 gün sonra hayırlı haberleri alırız..

karia
20.February 2011, 20:15
sairyüzlüadam umarim 12 gün sonra sevincten aglayacaginiz gün olur :)

minnoslar annelerine SIMSIKI tutunur umarim ....güzel haberlerinizi bekliyoruz.

şairyüzlüadam
21.February 2011, 16:26
sairyüzlüadam umarim 12 gün sonra sevincten aglayacaginiz gün olur :)

minnoslar annelerine SIMSIKI tutunur umarim ....güzel haberlerinizi bekliyoruz.

teşekkürler karia.. dualarınızı bekliyoruz... eşimle biz onlara fok balıkları diyoruz... inşallah fokiş cücüklerimiz yapışmıştır da 12 gün sonra sevinçten ağlarız... bu 12 gün nasıl gececek bilemiyorum ama... allah herkesin yar ve yardımcısı olsun...

şairyüzlüadam
22.February 2011, 18:47
bu gün üzüntülü br haber aldık... bizim embriyolardan birini nakil yapmışlardı, diğerinin de durumuna bakıp iyi ise donduracaklardı. Öbür embriyo kötü olduğu için dondurma işlemi yapılmadı. şimdi tek umudumuz nakil edilen embriyo... inşallah onun akibeti de diğeri gibi olmaz... korkuyoruz...

şairyüzlüadam
5.March 2011, 13:07
maalesef 12 gün sonra sevinçten değil üzüntüden ağladık... maalesef hayallerimiz gerçekleşmedi. yaptırdığımız tüp bebek tutmadı. çok da ümitli değildik ama yine de insanın morali bozuluyor. ne diyelim hayat bir imtihan yeri midir? Ya da sabrımız mı sınanıyor? Hayırlısı bakalım... Tekrar kendimizi toparlayıp devam edeceğiz yolumuza.. allah sonumuzu hayır etsin... Aslında çok da birşey istemiyorduk. Sadece evimizin içindeki suskunluğu giderecek, evi cıvıltılara boğacak bir bebek istiyorduk. Ama olmadı. Allahım bazılarına verir kıymetini bilmez, bazılarına da bizim gibi vermez. Allah yüzümüze baksın artık...

karia
5.March 2011, 18:50
cok üzüldüm :(

ama sakin ümitsizlige kapilmayin. daha önce de dedigim gibi bazilarimizin yolu biraz daha uzun sürüyor. bebeklerimiz cok nazli sanirim.

azimle devam ederseniz mutlaka kavusacaksiniz hayalinize. vuslatin cok yakin zamanda olmasi dilegiyle