PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tedavi ve Kurum

e.a.mersin
23.July 2010, 21:10
Arkadaşlar bilginiz varmı Hipogonadotropik Hipogonadizm Tedavisini yeşil kart karşılıyormu karşılamıyorsa hiç uğraşmadan sigorta yaptırıcam bilgisi olan paylaşsın lütfen.

e.a.mersin
25.July 2010, 09:34
güncell.. arkadaşlar bilgisi olan yokmu ?

haydar
25.July 2010, 17:41
rapor çıkartırsan ilaçlarını karşılar diye düşünüyorum ama resmi bir bilgim yok...ama yinede bir miktar kendi imkanlarınlada tedavi olman gerekebilir.....

ASMİN0707
27.July 2010, 13:39
Arkadaşlar bilginiz varmı Hipogonadotropik Hipogonadizm Tedavisini yeşil kart karşılıyormu karşılamıyorsa hiç uğraşmadan sigorta yaptırıcam bilgisi olan paylaşsın lütfen.

benim amcam yeşil kartlı devlet karsılıyo masrafları ....

e.a.mersin
27.July 2010, 15:04
asmin hipo tedavisi görüyormu amcan

ASMİN0707
27.July 2010, 15:24
asmin hipo tedavisi görüyormu amcan

evet amcam yaklasık 3 4 yıldır hipo tedavisi görüyor ilaçlarının da yesil kart üzerinden ücretsiz alıyor.

e.a.mersin
27.July 2010, 19:31
Off allah razı olsun asmın gercekten bu sorunun cevabı cok onemlıydı benım ıcın cok saol

ASMİN0707
28.July 2010, 11:26
Arkadaşlar antalyada olup sustamon 250 elinde olan var mı yada nerden bulabiliriz cvp bekliyorum??

haydar
28.July 2010, 19:01
ASMİN0707 keşke fazla olsa da versek ama bu ilacı hiçbirimiz bulamıyoruz.bunu üreten firmayı başka bir ilaç firması satın almış.yakın zamanda bir miktardaha piyasaya sürülmesini bekliyoruz.ben bir sürü illde araştırdımkimsede yok ilaç depolarıında yok.allah yardımcın olsun...

hero
21.February 2011, 22:30
asmin pm attım sana

suskunxxy
17.March 2011, 12:39
bende sustanon ve pregnyl kullanıyorum. şu an sustanon kullanıyorum. ama malesef ilacı bulamıyoruz. ben dün başbakanlık bimer e e- mail attım bugün cevap yazdılar . eğer her birerimiz mesaj atarsak etkili olacağını düşünüyorum. ayrıca ilaç ve eczacılık genel müdürlüğüne de mesaj atabilriz....

suskunxxy
25.March 2011, 17:17
herkese merhabalar
ilaç ve eczacılık genel müdürlüğüne attığım mail. in cevabı geldi. sizlerle paylaşmak istiyorum ayrıca uğraşınca çabalayınca bir şeyler elde ediliyormuş onu gördüm

Schering-Plough Tıbbi Ürünler Tic. A.Ş.'nin ruhsatına sahip olduğu "Pregnyl® 5000 IU/Ampul" ve "Sustanon 250 Ampul" isimli ürünler ile ilgili hasta mağduriyetinin giderilmesi, ürünlerin piyasada bulunması için gerekli işlemler yapılmış ve onay verilmiştir. Bu konuda ilaçların piyasada düzenli bir şekilde bulunması için her zaman hassasiyetle gereken yapılmaktadır.

İyi günler dileğiyle.

suskunxxy
1.April 2011, 10:42
herkese merhabalar
arkadaşlar bildiğiniz gibi sustanon ve pregnyl piyasada yok. geçen iegm nin bana cevabıda bu hafta içinde pregnyl in piyasada olacağı söylenmişti ama bugün eczacıya sordum hala yok depoya sordular orda da yok .sizlerden isteğim gerekli yerlere gerekirse birkaç defa bile mail atmanız. bugün teteteron azaltıcı önleler aınırken biz hastaların kullanması gereken ilaçlarda bir türlü kalıcı çözüm üretilmedi.LÜTFEN SESİMİZİ DUYURALIM... BİZİMDE DAHA İYİ YAŞAMAYA HAKKIMIZ VAR.....

suskunxxy
1.April 2011, 10:44
Doğuştan gelen ve yaklaşık 6 yıl önce teşhisi konulan Hipogonotrapik Hipogonadizm hastasıyım. Bu hastalık hormonal bir hastalık olup düzenli bir şekilde ömür boyu ilaç kullandırmayı gerektirmektedir. Erkekler için eş de gebelik düşünülüyorsa pregnly 5000 ve Menegon 75 adlı ilaçları haftada üç kez, yaşamın fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için sustanan 250 adlı ilacı 3 haftada bir (ömür Boyu), kullanılması gerekmektedir. Ancak piyasada doktorumuzun bize reçete ettiği ilaçları düzenli bir şekilde bulamamaktayız. İlaç piyasaya kısıtlı bir şekilde verilmekte ve çoğu zaman ilaçın üretimi üretici firma tarafından durdurulmaktadır. İlaçın bulunamaması biz hastaların hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlıksız bireyler olmamıza yol açmaktadır. Çoğu hasta ilacı Sosyal güvenlik kapsamının dışında Eczanelerden tek tek toplayarak veya internet sitelerinden uçuk fiyatlarla temin etmeye çalışmaktadır. Bu konuda daha önce geçici tedbirler alınmış ama bu konuda devamlılık arz eden bir gelişme sağlanamamıştır. Yukarıda adı geçen ilaçların (Pregnly ve Sustanon) piyasaya düzenli bir şekilde arz edilmesi için üretici firmaya yaptırımlar uygulanması veya bu ilaçların veya muadillerinin Devlet eliyle temininin sağlanmasını istiyorum. 16 martta başbakanlık bimer e mail attım gelen cevapta ilaç ve eczacılık genel müdürlüğünün onayının beklendiği tarafıma iletilmiştir. İEGM nin onay verdiğini bana gelen mail ile öğrendim.fakat ilaçlar hala piyasada yok.Bu konudaki çalışmaların bir an önce sonuçlandırılmasını dört gözle bekliyor saygılar sunuyorum

suskunxxy
1.April 2011, 10:45
işte e mail atabileçeğimiz adresler:
başbakanlık;
bimer@basbakanlik.gov.tr
İEGM
www.iegm.gov.tr/ iletişim

CUMHURBAŞKANLIĞI:
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

SCHERİNG PLAUGH:
dpoc-turkey@spcorp.com